ביטוח נסיעות לסיני – כך נבחר נכון

ביטוח נסיעות לסיני - כך נבחר נכון

סיני נחשבת מזה שנים לאחד היעדים המועדפים על התייר הישראלי, במיוחד על הצעירים. אמנם, כמו כל יעד אחר – גם כאן צריך לדעת איך לבחור נכון ביטוח נסיעות, ועל כך החלטנו להסביר לכם היום.

 

ביטוחו"ל בקליק – הבחירה הנכונה בלחיצת כפתור

בחירת פוליסת הביטוח וההרחבות הנכונות היא עניין לא פשוט כלל, גם לא כאשר מדובר בטיול לסיני. לשם כך כדאי להכיר את ביטוחו"ל בקליק – מנוע החיפוש וההשוואה המוביל בישראל עבור ביטוחי נסיעות לחו"ל. באמצעות ביטוחו"ל בקליק נוכל להשוות ולבחור נכון מבין עשרות הצעות שונות בלחיצת כפתור, בצורה נגישה וידידותית.

 

ביטוח נסיעות לסיני – למה אנחנו צריכים אותו בכלל?

נכון, נסיעה לסיני היא קצרה מאוד, ואפילו אצל חלק מהתיירים לא מדובר בכלל בטיסה – אלא יותר בנסיעה מאילת. חצי האי סיני שייך למצרים, שהיא מדינה שכנה – ולכן מדובר בעצם באחד היעדים הקרובים ביותר אלינו. אולם, אין זה אומר כי לא נצטרך לסגור ביטוח נסיעות עבור טיול לסיני – נהפוך הוא, גם כאן מדובר בדבר חשוב מאוד. ביטוח נסיעות בסיסי כולל בדרך כלל השתתפות או כיסוי עד גובה מסוים עבור הוצאות רפואיות כאלו ואחרות, ולעיתים גם החזר עבור ביטול, קיצור או דחיית נסיעה. חשוב להדגיש כי גובה הכיסויים וההחזרים במסגרת הביטוח הבסיסי עשויים להשתנות מחברה לחברה, ולכן חשוב מאוד לערוך השוואה לפני שבורחים. מעבר לכך, יש לא מעט הרחבות אותן כדאי לשקול להוסיף עבור טיול לסיני.

 

טיול לסיני – הרחבות שכדאי לכם לשקול להוסיף לפוליסת הביטוח שלכם

ההרחבה

תיאור

למה כדאי להוסיף?

אובדן כבודה

הרחבת אובדן כבודה בעצם מכסה מפני נזק, גניבה או אובדן של המזוודה שלנו במהלך טיול לסיני. חשוב להדגיש כי הרחבה זו רלוונטית בעיקר עבור טיסות לסיני ולא עבור נסיעות דרך אילת שכן, במקרים אלו הכבודה שלכם תמיד נשארת עליכם ואינה על תא מטען של מטוס. 

כדאי מאוד להוסיף הרחבת אובדן כבודה מאחר והיא עוזרת לנו להיות רגועים בנוגע לחפצים האישיים שלנו. מעבר לכך, בזכות ההרחבה הזו נוכל לקבל בזמן אמת פיצוי במידה ואכן קרה משהו לחפצים שלנו, ובאמצעות כספי הפיצוי נוכל לרכוש בהקדם את כל החפצים החיוניים להם אנו זקוקים עבור המשך הטיול. 

הרחבת ספורט אתגרי

הרחבת ספורט אתגרי זו הרחבה אשר מכסה את המבוטח מפני נזק כזה או אחר שעלול להיגרם במהלך פעילות ספורט אתגרי. אמנם חצי האי סיני ידוע בעיקר בתור יעד של רביצה ורוגע, אך גם בו ניתן למצוא לא מעט פעילויות ספורט אתגרי, וכך גם באשר לשארם אל שייח השכן. 

פעילויות ספורט אתגרי הן בהחלט פעילויות מהנות בצורה יוצאת דופן, אך לעיתים הן עלולות לסכן אותנו. מעבר לכך, העלות של טיפולים רפואיים בחו"ל ללא ביטוח עלולים להיות גבוהים מאוד, ולכן נרצה להיות מוכנים לכל תרחיש מראש. הרחבת ספורט אתגרי מכסה הוצאות רפואיות עבור טיפול בתאונות כאלו ואחרות, וכן גם מכסה פינוי רפואי במידת הצורך. 

הרחבת ביטוח למצלמה

לא מעט אנשים בטוחים כי הרחבת אובדן כבודה מכסה את כל הציוד האישי – כולל הסמארטפון, המחשב הנייד שלנו או המצלמה איתה הגענו לטיול. אולם, הרחבה זו אינה כוללת ציוד אלקטרוני יקר, ולכן קיימת אפשרות של הרחבת ביטוח למצלמה. 

אין ספק כי ליעד יפה כמו סיני כמעט ואי אפשר להגיע בלי מצלמה מקצועית אם אנחנו חובבי צילום מושבעים – אבל מה קורה אם המצלמה נגנבת לנו או הולכת לאיבוד? ובכן, לשם כך מומלץ להוסיף הרחבת ביטוח למצלמה. כך לפחות נוכל לקבל החזר שבאמצעותו נוכל לרכוש מצלמה חלופית במידת הצורך. 

 

ביטוחו"ל בקליק – כל הסיבות לבחור נכון

אחרי שהבנו עד כמה חשוב לסגור ביטוח נסיעות לחו"ל גם עבור טיול לסיני – הגיע הזמן לבחור את פוליסת הביטוח וההרחבות שיתאימו לנו, אם כי השוואה יכולה להיות אתגר של ממש. בדיוק לשם כך קיים ביטוחו"ל בקליק – מנוע חיפוש ייחודי שהמטרה שלו היא להקל עלינו בכל הנוגע לבחירת כיסוי ביטוחי עבור נסיעה לחו"ל. באמצעות ביטוחו"ל בקליק נוכל להשוות בזמן אמת בין פוליסות שונות, על מנת שנוכל לבחור בין רגע את האופציה שהכי תתאים לנו. 

כלל לא – הוספת כיסוי ביטוחי והרחבות מסוימות במידת הצורך לנסיעה שלכם לחו"ל אינן מוגדרות בתור חובה לפי חוק. אולם, למרות שאין כאן חובה חוקית – אנחנו בהחלט ממליצים לכם לשקול לעשות זאת. לא מעט פעמים, נוכל למצוא את עצמנו מתמודדים עם לא מעט תרחישים בנוגע לנסיעה שלנו – ייתכן כי נצטרך לבטל את הטיסה מסיבות אישיות, אנחנו עלולים לחוות מצב רפואי כזה או אחר שמצריך טיפול יקר – ועוד תרחישים נוספים. המשמעות של כל אותם תרחישים היא עלות גבוהה מאוד – ונוכל להימנע מכך עם כיסוי ביטוחי איכותי והרחבות שמתאימות לאופי הטיול שלנו.

ובכן, זה תלוי בהרבה מאוד פרמטרים כמו אופי הטיול שלכם, משך הטיול וכיוצא בכך. מעבר לכך, חשוב להדגיש כי ביטוחים לחו"ל ובכלל – תחום הכיסויים הביטוחים הוא מאוד דינמי, ובהתאם לכך ניתן לראות לעיתים לא מעט שינויים והצעות חדשות אצל חברות שונות. לכן, הדרך הטובה ביותר להבין מהי הבחירה המשתלמת עבורכם – היא כמובן לערוך השוואת מחירים מקיפה בין כל אותן אפשרויות. אל דאגה – אצלנו בביטוחו"ל בקליק תוכלו להשוות בין כל החברות המובילות כמו הראל, מנורה מבטחים, כלל, מגדל ועוד בלחיצת כפתור.

ביטוחו"ל בקליק הוא מנוע השוואת ביטוחי הנסיעות המוביל בישראל. תוכלו להשתמש במנוע זה על מנת להשוות בין כל ההצעות של חברות הביטוח המובילות, ולקבל את כל המידע החשוב על כל הצעה תוך כמה שניות בודדות – במרחק של לחיצת כפתור אחת. מדובר בכלי חזק ויעיל מאוד שיכול להקל עליכם לקראת כל נסיעה בחו"ל. 

הרחבת אובדן כבודה זו בעצם הרחבה נפוצה אותה רוב המטיילים נוהגים להוסיף לפוליסת הביטוח שלהם. הרחבה זו בעצם מכסה אתכם מפני אובדן, גניבה או נזק לכבודה שלכם – המטען איתו הגעתם. בכל מקרה בו קרה משהו למזוודה שלכם, במסגרת ההרחבה הזו תוכלו לקבל פיצוי כספי עד תקרה מסוימת (בהתאם לפוליסה שלכם) שמטרתו לסייע לכם לרכוש מוצרים חיוניים שיחליפו את אלו שאבדו לכם.

עבור טיולים של צעירים, ובמיוחד עבור טיולים ליעדים אקזוטיים במסגרת "הטיול הגדול" – יש כמה הרחבות שאנחנו מאוד ממליצים עליהן. קודם כל, חשוב מאוד לדאוג להרחבת ספורט אתגרי – הרחבה שמכסה אתכם מפני תשלומים על טיפולים רפואיים במקרים בהם חוויתם תאונה כזו או אחרת במסגרת פעילות ספורט אתגרי (קייקים, שייט, בנג'י, אומגה וכדומה). נוסף על כך, מומלץ מאוד לשקול להוסיף גם הרחבת איתור וחילוץ. יעדים אקזוטיים אליהם לא מעט ישראלים נוהגים להגיע לקראת "הטיול הגדול" כמו תאילנד כוללים לא מעט טיולי שטח באזורים נידחים – ואילו אם קרתה לכם תאונה חריגה ונאבדתם באמצע הדרך – המשמעות היא שתצטרכו איתור וחילוץ שיסייע לכם. אולם, העלות הכספית של איתור וחילוץ גבוהה מאוד – ובדיוק כאן היתרון של הרחבה זו נכנס לתמונה.

נכון, רוב חברות התעופה הגדולות והמוכרות היום כוללות סעיף של פיצוי במקרים בהם הטיסה התבטלה עקב שיקולים של החברה עצמה. אבל מה קורה אם נתקלתם במקרה חירום משפחתי בארץ, נקלעתם לאירוע רפואי או שפשוט לא תוכלו להגיע לטיסה שלכם מכל סיבה שהיא? במקרים כאלו, אף אחד לא יפצה אתכם – אלא אם הוספתם הרחבת ביטול טיסה לפוליסת הביטוח שלכם. הרחבה זו בעצם עוזרת לכם להיות בטוחים כי גם במקרה ותמצאו את עצמכם מבטלים את הטיסה שלכם מכל סיבה שהיא – עדיין תוכלו לקבל פיצוי באמצעותו תוכלו לרכוש כרטיסים לטיסה אחרת במועד בו תוכלו לנפוש. בנוסף, קיימות הרחבות מסוימות אשר מציעות גם החזר עד גובה מסוים (משתנה מחברה לחברה) על שאר ההוצאות של הטיול שסגרתם מראש כמו מלון, הדרכות (אם מדובר בטיול מאורגן) ועוד. 

במידה ובמסגרת פוליסת הביטוח שלכם אתם מכוסים מפני הוצאות רפואיות בחו"ל, וחוויתם מקרה רפואי מסוים במהלך שהותכם ביעד החופשה שלכם – הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות הוא כמובן ליצור קשר עם חברת הביטוח שלכם. אופן יצירת הקשר עשוי להשתנות בין חברה לחברה שכן, חברות מסוימות כמו הראל מציעות לכל המבוטחים שלהן אפליקציה נוחה ונגישה שנועדה ללוות אותם עבור כל תקשורת וכל צורך כזה או אחר במהלך השהות שלהם בחו"ל. אולם, כל חברות הביטוח ללא יוצא מן הכלל מפעילות מוקד זמין 24/7, שהנציגים בו ישמחו לסייע לכם ולעמוד לרשותכם במידת הצורך.

בהחלט, קיימות הרחבות ספציפיות עבור מצב בריאותי קיים. כך לדוגמא, במידה ומבוטח הוא חולה כליות שעובר בארץ טיפולי דיאליזה – הוא יכול להוסיף לפוליסת הביטוח שלו הרחבה שמכסה טיפולים אלו בחו"ל. בנוסף, הרחבות מסוימות יציעו גם השתתפות (לפעמים אפילו במימון מלא) בעלות תרופות חיוניות להן המבוטח זקוק. 

ביטוח נסיעות לבני הגיל השלישי, הידוע גם בתור ביטוח נסיעות עבור גיל הזהב זהו ביטוח שנועד עבור מבוגרים וגמלאים מעל גיל 60. כיסוי ביטוחי זה כולל כבר בתור ברירת מחדל הרחבות המכסות על החמרה במצב בריאותי קיים, ולעיתים כיסויים כאלו יכללו גם כיסוי על פינוי במידת הצורך (ימי ואווירי) לצד השתתפות חלקית או מלאה עבור רכישת תרופות חיוניות. ברוב המקרים, אלו שאמורים לרכוש פוליסת ביטוח זו עבור הנסיעה שלהם לחו"ל אלו אנשים מבוגרים שיצאו לגמלאות, אך חשוב מאוד לקחת בחשבון כי זהו ביטוח יקר בהשוואה לביטוח "רגיל". 

קודם כל, חשוב מאוד להדגיש כי ביטוחי נסיעות לגיל השלישי כוללים בתור ברירת מחדל כיסוי שהוא יותר רחב היקף – בלי שהמבוטח הוסיף הרחבות כאלו ואחרות. מעבר לכך, במקרים בהם מדובר באנשים מבוגרים – הסיכוי למקרה רפואי דחוף עם עלויות נלוות גבוהות גבוהה הרבה יותר – ואילו העלות של פוליסת הביטוח היא בהתאם.

השוואה בין פוליסות ביטוח היא דבר חשוב על מנת שנוכל למצוא כיסוי ביטוחי הולם, שעונה על כל הצרכים והדרישות שלנו במהלך הטיול שלנו לחו"ל – אך הוא גם מהווה את האפשרות המשתלמת והאטרקטיבית ביותר עבורנו. 

קודם כל, חשוב לנו מאוד להדגיש כי המחיר אינו הפקטור העיקרי. נכון, מחיר הוא נושא משמעותי כאשר אנחנו משווים בין בחירות שונות בכל תחום, אך כאשר מדובר בביטוחי נסיעות לחו"ל – המחיר יכול להשתנות בהתאם ללא מעט פרמטרים כמו היעד עבורו אנחנו רוכשים כיסוי ביטוחי, ההרחבות שנוסיף וכדומה. לא תמיד ההצעה הזולה ביותר זו בהכרח ההצעה המשתלמת ביותר שכדאי לנו לבחור בה שכן, ייתכן כי נוכל למצוא אצל חברה אחרת הצעה שהיא אמנם יקרה יותר, אך מספקת לנו מענה איכותי יותר על כל מה שאנחנו צריכים במהלך הטיול שלנו לחו"ל. 

מאמרים נוספים