שאלות נפוצות על ביטוחו"ל בקליק

כלל לא – הוספת כיסוי ביטוחי והרחבות מסוימות במידת הצורך לנסיעה שלכם לחו"ל אינן מוגדרות בתור חובה לפי חוק. אולם, למרות שאין כאן חובה חוקית – אנחנו בהחלט ממליצים לכם לשקול לעשות זאת. לא מעט פעמים, נוכל למצוא את עצמנו מתמודדים עם לא מעט תרחישים בנוגע לנסיעה שלנו – ייתכן כי נצטרך לבטל את הטיסה מסיבות אישיות, אנחנו עלולים לחוות מצב רפואי כזה או אחר שמצריך טיפול יקר – ועוד תרחישים נוספים. המשמעות של כל אותם תרחישים היא עלות גבוהה מאוד – ונוכל להימנע מכך עם כיסוי ביטוחי איכותי והרחבות שמתאימות לאופי הטיול שלנו.

ובכן, זה תלוי בהרבה מאוד פרמטרים כמו אופי הטיול שלכם, משך הטיול וכיוצא בכך. מעבר לכך, חשוב להדגיש כי ביטוחים לחו"ל ובכלל – תחום הכיסויים הביטוחים הוא מאוד דינמי, ובהתאם לכך ניתן לראות לעיתים לא מעט שינויים והצעות חדשות אצל חברות שונות. לכן, הדרך הטובה ביותר להבין מהי הבחירה המשתלמת עבורכם – היא כמובן לערוך השוואת מחירים מקיפה בין כל אותן אפשרויות. אל דאגה – אצלנו בביטוחו"ל בקליק תוכלו להשוות בין כל החברות המובילות כמו הראל, מנורה מבטחים, כלל, מגדל ועוד בלחיצת כפתור.

ביטוחו"ל בקליק הוא מנוע השוואת ביטוחי הנסיעות המוביל בישראל. תוכלו להשתמש במנוע זה על מנת להשוות בין כל ההצעות של חברות הביטוח המובילות, ולקבל את כל המידע החשוב על כל הצעה תוך כמה שניות בודדות – במרחק של לחיצת כפתור אחת. מדובר בכלי חזק ויעיל מאוד שיכול להקל עליכם לקראת כל נסיעה בחו"ל. 

הרחבת אובדן כבודה זו בעצם הרחבה נפוצה אותה רוב המטיילים נוהגים להוסיף לפוליסת הביטוח שלהם. הרחבה זו בעצם מכסה אתכם מפני אובדן, גניבה או נזק לכבודה שלכם – המטען איתו הגעתם. בכל מקרה בו קרה משהו למזוודה שלכם, במסגרת ההרחבה הזו תוכלו לקבל פיצוי כספי עד תקרה מסוימת (בהתאם לפוליסה שלכם) שמטרתו לסייע לכם לרכוש מוצרים חיוניים שיחליפו את אלו שאבדו לכם.

עבור טיולים של צעירים, ובמיוחד עבור טיולים ליעדים אקזוטיים במסגרת "הטיול הגדול" – יש כמה הרחבות שאנחנו מאוד ממליצים עליהן. קודם כל, חשוב מאוד לדאוג להרחבת ספורט אתגרי – הרחבה שמכסה אתכם מפני תשלומים על טיפולים רפואיים במקרים בהם חוויתם תאונה כזו או אחרת במסגרת פעילות ספורט אתגרי (קייקים, שייט, בנג'י, אומגה וכדומה). נוסף על כך, מומלץ מאוד לשקול להוסיף גם הרחבת איתור וחילוץ. יעדים אקזוטיים אליהם לא מעט ישראלים נוהגים להגיע לקראת "הטיול הגדול" כמו תאילנד כוללים לא מעט טיולי שטח באזורים נידחים – ואילו אם קרתה לכם תאונה חריגה ונאבדתם באמצע הדרך – המשמעות היא שתצטרכו איתור וחילוץ שיסייע לכם. אולם, העלות הכספית של איתור וחילוץ גבוהה מאוד – ובדיוק כאן היתרון של הרחבה זו נכנס לתמונה.

נכון, רוב חברות התעופה הגדולות והמוכרות היום כוללות סעיף של פיצוי במקרים בהם הטיסה התבטלה עקב שיקולים של החברה עצמה. אבל מה קורה אם נתקלתם במקרה חירום משפחתי בארץ, נקלעתם לאירוע רפואי או שפשוט לא תוכלו להגיע לטיסה שלכם מכל סיבה שהיא? במקרים כאלו, אף אחד לא יפצה אתכם – אלא אם הוספתם הרחבת ביטול טיסה לפוליסת הביטוח שלכם. הרחבה זו בעצם עוזרת לכם להיות בטוחים כי גם במקרה ותמצאו את עצמכם מבטלים את הטיסה שלכם מכל סיבה שהיא – עדיין תוכלו לקבל פיצוי באמצעותו תוכלו לרכוש כרטיסים לטיסה אחרת במועד בו תוכלו לנפוש. בנוסף, קיימות הרחבות מסוימות אשר מציעות גם החזר עד גובה מסוים (משתנה מחברה לחברה) על שאר ההוצאות של הטיול שסגרתם מראש כמו מלון, הדרכות (אם מדובר בטיול מאורגן) ועוד. 

במידה ובמסגרת פוליסת הביטוח שלכם אתם מכוסים מפני הוצאות רפואיות בחו"ל, וחוויתם מקרה רפואי מסוים במהלך שהותכם ביעד החופשה שלכם – הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות הוא כמובן ליצור קשר עם חברת הביטוח שלכם. אופן יצירת הקשר עשוי להשתנות בין חברה לחברה שכן, חברות מסוימות כמו הראל מציעות לכל המבוטחים שלהן אפליקציה נוחה ונגישה שנועדה ללוות אותם עבור כל תקשורת וכל צורך כזה או אחר במהלך השהות שלהם בחו"ל. אולם, כל חברות הביטוח ללא יוצא מן הכלל מפעילות מוקד זמין 24/7, שהנציגים בו ישמחו לסייע לכם ולעמוד לרשותכם במידת הצורך.

בהחלט, קיימות הרחבות ספציפיות עבור מצב בריאותי קיים. כך לדוגמא, במידה ומבוטח הוא חולה כליות שעובר בארץ טיפולי דיאליזה – הוא יכול להוסיף לפוליסת הביטוח שלו הרחבה שמכסה טיפולים אלו בחו"ל. בנוסף, הרחבות מסוימות יציעו גם השתתפות (לפעמים אפילו במימון מלא) בעלות תרופות חיוניות להן המבוטח זקוק. 

ביטוח נסיעות לבני הגיל השלישי, הידוע גם בתור ביטוח נסיעות עבור גיל הזהב זהו ביטוח שנועד עבור מבוגרים וגמלאים מעל גיל 60. כיסוי ביטוחי זה כולל כבר בתור ברירת מחדל הרחבות המכסות על החמרה במצב בריאותי קיים, ולעיתים כיסויים כאלו יכללו גם כיסוי על פינוי במידת הצורך (ימי ואווירי) לצד השתתפות חלקית או מלאה עבור רכישת תרופות חיוניות. ברוב המקרים, אלו שאמורים לרכוש פוליסת ביטוח זו עבור הנסיעה שלהם לחו"ל אלו אנשים מבוגרים שיצאו לגמלאות, אך חשוב מאוד לקחת בחשבון כי זהו ביטוח יקר בהשוואה לביטוח "רגיל". 

קודם כל, חשוב מאוד להדגיש כי ביטוחי נסיעות לגיל השלישי כוללים בתור ברירת מחדל כיסוי שהוא יותר רחב היקף – בלי שהמבוטח הוסיף הרחבות כאלו ואחרות. מעבר לכך, במקרים בהם מדובר באנשים מבוגרים – הסיכוי למקרה רפואי דחוף עם עלויות נלוות גבוהות גבוהה הרבה יותר – ואילו העלות של פוליסת הביטוח היא בהתאם.

השוואה בין פוליסות ביטוח היא דבר חשוב על מנת שנוכל למצוא כיסוי ביטוחי הולם, שעונה על כל הצרכים והדרישות שלנו במהלך הטיול שלנו לחו"ל – אך הוא גם מהווה את האפשרות המשתלמת והאטרקטיבית ביותר עבורנו. 

קודם כל, חשוב לנו מאוד להדגיש כי המחיר אינו הפקטור העיקרי. נכון, מחיר הוא נושא משמעותי כאשר אנחנו משווים בין בחירות שונות בכל תחום, אך כאשר מדובר בביטוחי נסיעות לחו"ל – המחיר יכול להשתנות בהתאם ללא מעט פרמטרים כמו היעד עבורו אנחנו רוכשים כיסוי ביטוחי, ההרחבות שנוסיף וכדומה. לא תמיד ההצעה הזולה ביותר זו בהכרח ההצעה המשתלמת ביותר שכדאי לנו לבחור בה שכן, ייתכן כי נוכל למצוא אצל חברה אחרת הצעה שהיא אמנם יקרה יותר, אך מספקת לנו מענה איכותי יותר על כל מה שאנחנו צריכים במהלך הטיול שלנו לחו"ל.